vineri, 24 octombrie 2008

Victorie!!! CSM Sebes - FC Baia Mare 0-1 (rezultat final)
Written by sportlocal
Friday, 24 October 2008
CSM Sebes: Barna - Potopea, Cocoara, Candea, Neagu - Oara, Santion, Ciuca, Sutea - Benga, Muresan. Antrenor: Stefan Fogorosi FC Baia Mare: Bota - Durus, Hodor, Iodi, Colar - Vanca, Iatu, Negrea, D. Rednic - Batin, Barboloviciu. Antrenori: Florin Fabian si Dinu Bumb Meciul se desfasoara in fata a 500 de spectatori si este pana in acest moment echilibrat. Ambele formatii au ratat cate o ocazie de gol. In minutul 36 Durus a fost inlocuit cu Han. PAUZA: 0-0 FC Baia Mare a deschis scorul in minutul 52 prin Daniel Rednic. Mijlocasul baimarean a marcat cu un sut la semiinaltime din interiorul careului dupa o pasa primita de la Negrea (actiunea a fost initiata de Barboloviciu). Drule a intrat in locul lui Rednic si Achim in locul lui Barboloviciu (accidentat). In minutul 80 conducem in continuare cu 1-0. In minutul 90 Bichiri il inlocuieste pe Batin. In prelungiri Bota are o interventie senzationala care consfinteste o victorie extrem de pretioasa a oaspetilor. Marti de la ora 15 FC Baia Mare joaca acasa cu Gloria II Bistrita.